چرا سریال پایتخت توقیف شد؟

شبکه آی فیلم طبق پیش‌بینی‌ها فصل ششم پایتخت را پخش نمی‌کند. فصل ششم پایتخت با انتقادهای زیادی از سوی طیف اصولگرا مواجه شد.

چرا سریال پایتخت توقیف شد؟

به گزارش زنهار، شبکه «آی فیلم» که از سال گذشته پخش سریال «پایتخت» را شروع کرده بود و فصول مختلف این سریال را به نوبت روی آنتن می‌فرستاد، با پایان فصل پنجم ادامه پخش آن را متوقف خواهد کرد و به جای فصل ششم ،سریال «پژمان» را روانه آنتن می‌کند.

سال گذشته و بعد از توافق مسولین سیما فیلم با محسن تنابنده و سیروس مقدم برای ساخت فصل هفتم سریال «پایتخت»، این مجموعه تلویزیونی که حدود یکسالی بود اجازه پخش نداشت از بایگانی درآمد و روی آنتن شبکه آی فیلم رفت.

این شبکه باکس ساعت 21 خود را در اختیار سریال پایتخت گذاشت و طبق روال از فصل اول شروع به پخش آن کرد و بلافاصله بعد از پایان هر فصل ، فصل جدید را روی آنتن می‌فرستاد. از اواخر فروردین پخش فصل پنجم شروع شد و قرار است مخاطبان آی فیلم  شامگاه چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه شاهد تماشای قسمت آخر آن باشند. براساس روالی که شبکه آی فیلم در پیش گرفته است قاعدتا می‌بایست از شامگاه پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه فصل ششم زوانه آنتن شود، اما طبق کنداکتور منتشر شده در سایت رسمی آی فیلم، این شبکه باکس ساعت 21 خود را به پخش سریال «پژمان» به کارگردانی سروش صحت اختصاص داده و پایتخت را از جدول پخش خارج کرده است.

فصل ششم «پایتخت» نوروز 1399 روی آنتن شبکه یک رفت که همین فصل محل اختلاف مدیران وقت سازمان صدا وسیما با عوامل سریال شد. پایتخت 6 به دلیل شروع پاندومی کرونا به شکل کامل به سرانجام نرسید و دوقسمت پایانی آن تولید نشد. در همان سال 99 شبکه آی فیلم پخش سریال پایتخت را از همان فصل اول شروع کرد، اما فصل ششم را به بهانه اینکه دو قسمت پایانی هنوز ساخته نشده و سریال ناقص است روی آنتن نفرستاد.

شبکه آی فیلم طبق پیش‌بینی‌ها فصل ششم پایتخت را پخش نمی‌کند.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار