چگونه تاکسی برقی ثبت‌نام کنیم؟

دارندگان و صاحبان تاکسی‌های فرسوده و از رده‌خارج می‌توانند با ثبت‌نام در طرح جدید اعلام‌شده، صاحب تاکسی جدید برقی شوند.

چگونه تاکسی برقی ثبت‌نام کنیم؟

به گزارش زنهار، در مرحله نخست طرح جایگزینی تاکسی فرسوده با تاکسی برقی، یک هزار دستگاه تاکسی برقی جک (مدل JAC E50A) به متقاضیان واگذار خواهد شد و در مرحله دوم و پس از تکمیل ظرفیت، بلافاصله نام‌نویسی از متقاضیان برای یک هزار دستگاه خودروی برقی دیگر آغاز می‌شود.

در این طرح مدت‌زمان گارانتی خود خودروها ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر خواهد بود و همچنین مدت‌زمان گارانتی باتری تاکسی‌های واگذارشده ۵ سال یا ۲۰۰ هزار کیلومتر است. خدمات گارانتی این تاکسی‌ها توسط شرکت کرمان موتور ارائه می‌شود.

همچنین این شرکت خودروسازی، مسئولیت تحویل تاکسی‌ها را در اختیار دارد و در مرکز این شرکت در کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص کرج، این خودروهای برقی پس از آموزش رایگان به تاکسی‌داران تحویل داده می‌شود.

به گفته سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران، فرآیند نام‌نویسی در این طرح از چهارشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه آغاز شده است و کلیه مالکان تاکسی‌های فرسوده فعال در ذیل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران می‌توانند در این طرح مشارکت کنند.

به گفته مالکی، در این طرح تسهیلات ۳ میلیاردریالی از سوی شهرداری تهران و همچنین تسهیلات ۶ میلیاردریالی با کارمزد پایین از سوی شرکت خودروسازی به رانندگان متقاضی اعطا می‌شود.

بر اساس اعلام روابط‌عمومی سازمان تاکسیرانی تهران، کلیه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان به نشانی taxi.tehran.ir و یا مراجعه حضوری به واحد ثبت‌نام خودروهای برقی در سازمان تاکسیرانی تهران به نشانی خیابان آزادی، نرسیده به میدان انقلاب اسلامی، نبش خیابان بهزاد ضمن آگاهی از شرایط تسهیلات، اطلاعات فنی تاکسی‌های برقی و سازوکار اجرایی نوسازی، نسبت به ثبت‌نام در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده اقدام کنند.

گفتنی است، مشخصات و قیمت تاکسی برقی شرکت کرمان موتور به شرح زیر معرفی شده است:

مشخصات فنی تاکسی برقی جک (مدل JAC E50A)

مسافت قابل پیمایش (NEDC): ۴۰۲ کیلومتر

حداکثر قدرت (کیلووات): ۱۴۲

حداکثر گشتاور (نیوتن متر): ۳۴۰

حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت): ۱۴۲

ظرفیت کل باتری (کیلووات‌ساعت): ۱/۵۰

مدت‌زمان شارژ باتری (۱۵ الی ۱۰۰ درصد) در حالت DC : ۵/۸ ساعت

مدت‌زمان شارژ باتری (۳۰ الی ۸۰ درصد) در حالت AC : ۴۸ دقیقه

ترمز جلو و عقب دیسکی

تجهیزات ایمن تاکسی برقی جک

کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

TPMS سیستم پایش فشار باد تایرها

EBD+ ABS، ESC سیستم کنترل پایداری الکترونیکی

HBA سیستم ترمز کمکی هیدرولیکی

سنسور پارک عقب، دوربین دنده‌عقب، ترمز پارک برقی

اتوهلد

لیست تجهیزات تاکسی برقی

فرمان چرمی

پشت آمپر دیجیتال

تهویه‌مطبوع اتوماتیک لمسی

دریچه‌های تهویه‌مطبوع

تنظیم دستی صندلی راننده

تنظیم دستی صندلی سرنشین جلو در ۴ جهت

سنسور نور

سیستم صوتی مجهز به بلوتوث

رادیو و USB

۸ بلندگو

کروز کنترل

کی‌لس بودن

روشن‌شدن اتوماتیک چراغ‌های جلو

سیستم Power Windows

قیمت و شرایط پرداخت تاکسی برقی جک

گفتنی است، قیمت قطعی این خودرو برقی 1 میلیارد و 325 میلیون تومان اعلام شده که با ارایه تسهیلات به مشتریان ارایه می‌شود. در طرح مذکور، 600 میلیون تومان تسهیلات از سوی شرکت کرمان موتور ارائه شده‌ که طی آن متقاضیان می‌توانند دوره های بازپرداخت 12 ماهه، 24 ماهه، 36 ماهه، 48 ماهه و 60 ماهه را انتخاب کنند. همچنین در این طرح تسهیلات 300 میلیون تومانی صندوق کارآفرینی امید نیز در نظر گرفته شده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، در اطلاعیه اعلام شده آمده است که با توجه ‌به ضوابط قانونی و بخشنامه‌های مالیاتی و تأیید وزارت صمت، قیمت نهایی در قرارداد واگذاری تعیین می‌شود.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار