پیش بینی وضعیت بارشی کشور

سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی اعلام کرده است ، از امروز شاهد بارش باران خواهیم بود.

پیش بینی وضعیت بارشی کشور

 

به گزارش زنهار، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز با ورود سامانه بارشی به کشور، ابرناکی و بارش در استان‌های واقع در غرب، شمال غرب و به‌تدریج جنوب غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز غربی، ارتفاعات زاگرس مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر و فارس آغاز می‌شود.

همچنین فردا فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب، برخی مناطق بوشهر، فارس، اصفهان، هرمزگان و کرمان خواهد بود.

روز شنبه هفته آینده نیز در استان‌های گیلان، غرب مازندران، سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و نوار غربی آذربایجان غربی، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد موقتی پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی همچین اعلام کرد: احتمال لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی محدود معابر، جاری شدن روان‌آب، وزش باد شدید موقتی، سقوط سنگ از ارتفاعات، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهن‌سال و احتمال تاخیر در پرواز با توجه به فعالیت این سامانه بارشی وجود دارد

عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی، حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره نیز توصیه می‌شود.

سازمان هواشناسی همچنین از وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک در هفت استان کشور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خبر داد و اجتناب از تردد غیرضروری در فضای باز به ویژه برای افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی، پرهیز ازفعالیت‌های کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای را توصیه کرد.

روز پنجشنبه در استان‌های سمنان و نوار شرقی خراسان رضوی و روز جمعه در استان‌های قم، جنوب تهران، جنوب سمنان، شمال اصفهان، شمال سیستان و بلوچستان و نوار شرقی کرمان وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک را خواهیم داشت که احتمال افزایش غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید انتظار می‌رود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج، اصفهان و اراک افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش‌ کیفیت هوا به دلیل شرایط جوی آرام داریم.

آسمان تهران امروز نیمه ابری و همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود که بیشینه دما در پایتخت ۲۱ درجه است.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار