سرماخوردگی‌های جدید در ایران کروناست یا آنفلوآنزا؟

وزیر بهداشت درباره افزایش موارد بروز بیماری‌های تنفسی و سرماخوردگی توضیح داد.

سرماخوردگی‌های جدید  در ایران کروناست یا آنفلوآنزا؟

 به گزارش زنهار به نقل از همشهری آنلاین، دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره افزایش موارد بیماری‌های تنفسی و سرماخوردگی گفت: موارد جدیدی که حالت سرماخوردگی دارند، یا آنفلوآنزاست یا کرونا.

وی در این باره افزود: بارها تاکید کرده‌ام که کرونا به هیچ وجه از بین نمی‌رود بلکه از حالت همه‌گیری به حالت آندمی یا حالت تک‌گیری تبدیل می‌شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه کرونای فعلی با موارد بیماری در 3 سال گذشته متفاوت است، ادامه داد: موارد بیماری کرونا در حال حاضر نیز مرگ و میر دارد، اما اغلب در افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و نقص سیستم ایمنی اتفاق می‌افتد و راهکارش آن است که این افراد پرخطر سالانه واکسن کرونا را تزریق کنند.

وی همچنین درباره پوشش ماسک گفت: ماسک به ویژه در افراد دارای علائم سرماخوردگی توصیه می‌شود. این افراد به ویژه در اماکن تجمعی از جمله مدارس و دانشگاه‌ها و ... حتما از ماسک استفاده کنند.

وزیر بهداشت در پایان مجددا تاکید کرد: افراد دارای علائم سرماخوردگی لازم است با رعایت موارد بهداشتی مراعات سالمندان، افراد دچار نقص سیستم ایمنی و بیماران زمینه‌ای را داشته باشند.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار