اقدام شیطانی با 13 دختر و پسر

کرکس موتور سوار که دختران و پسران را در مشهد پس از ربودن مورد تجاوز قرار می داد در یک قدمی اجرای حکم اعدام قرار گرفت.

اقدام شیطانی با 13 دختر و پسر

به گزارش زنهار، کرکس موتور سوار که 13 دختر و پسر بچه را مورد تجاوز قرار داده بود در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

جوان 31 ساله معروف به «کرکس موتور سوار» که با تشکیل یک باند 6 نفره در مشهد به کودکان و نوجوانان تعرض می کرد در حالی با حکم قاطع دستگاه قضایی خراسان رضوی به اعدام محکوم شد که هنوز رسیدگی به بخش های دیگری از جرایم اعضای این باند مخوف همچنان ادامه دارد.

ربودن کودک 9 ساله جلوی چشمان مادرش

ماجرای «کرکس موتور سوار» در اواخر بهمن 98 هنگامی لو رفت که یک زن تبعه خارجی در تماس با پلیس 110 گفت: جوانی از بالای دیوار وارد حیاط منزلم شد و پسر 9 ساله ام را با تهدید چاقو ربود! با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و صدور دستوری ویژه از سوی قاضی «اسماعیل عندلیب» (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) عملیات گسترده ای از سوی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای ردیابی پسر بچه مذکور آغاز شد.

بررسی های تخصصی کارآگاهان نشان می داد که جوان موتورسواری در حاشیه شهر مشهد باند مخوفی را برای آزار و اذیت کودکان و نوجوانان تشکیل داده است و کودکان را پس از تعرض در خیابان های اطراف رها می کند. این در حالی بود که کودکان به دلیل ترس و وحشت ناشی از آدم ربایی نمی توانستند مشخصاتی از عاملان آدم ربایی به پلیس ارائه دهند. به همین دلیل شیوه های ردزنی اعضای این باند با راهنمایی های قاضی عندلیب و استفاده از تجربیات پلیسی، تغییر کرد تا این که سرنخ هایی از لانه «کرکس موتور سوار» در اطراف کوره های آجرپزی حاشیه جاده سیمان مشهد به دست آمد.

کارآگاهان اداره جنایی آگاهی در یک عملیات هماهنگ و منسجم موفق شدند با ورود به مخفیگاه «کرکس موتور سوار» شش عضو این باند را در حالی دستگیر کنند که کودک 9 ساله را مجبور به نوشیدن مشروبات الکلی کرده بودند! این کودک زمانی که در کنار پلیس آرام گرفت پرده از اعمال وحشیانه این باند برداشت و گریه کنان از ماجرای تعرض با تهدید چاقو سخن گفت.

دختر 15 ساله در چنگ کرکس موتور سوار

در حالی که تحقیقات و بازجویی های گسترده از سرکرده این باند مخوف ادامه داشت و خبر دستگیری وی در رسانه ها به چاپ رسید ناگهان شاکیان زیادی به پلیس آگاهی خراسان رضوی مراجعه کردند. اما در این میان گریه های دردناک دختر 15 ساله ای که توسط «کرکس موتور سوار» مورد تجاوز قرار گرفته بود، دل ها را تکان داد و مسیر بازجویی ها تغییر کرد.

بررسی های پلیس بیانگر آن بود که «قاسم » (جوان 31 ساله) دارای سابقه کیفری به اتهام انجام اعمال خلاف عفت است و پرونده های مفتوح دیگری نیز در دستگاه قضایی دارد و دختر 15 ساله را هم مورد تعرض قرار داده است.

تجاوز به دختر 15 ساله در مزرعه گوجه و خیار

این دختر نوجوان که از دیدن «کرکس موتور سوار» برای لحظاتی دچار شوک شده بود به کارآگاهان گفت: او گوشی تلفن مرا ربود و سپس به بهانه بازگرداندن گوشی به همراه دوستانش و با تهدید چاقو مرا سوار موتورسیکلت کرد و به مزرعه گوجه و خیار در اطراف شهر برد. وقتی فهمیدم آن ها چه قصد شومی دارند به گریه افتادم، التماس کردم، جیغ می کشیدم که مرا رها کنند ولی هیچ کدام به من رحم نکردند و مرا کتک می زدند آن ها از عصر همان روز تا بامداد روز بعد به من تعرض کردند.

به دنبال اظهارات دختر نوجوان و شکایت حدود 13 نفر از کودکانی که در دام باند «کرکس موتور سوار» گرفتار شده بودند، قاضی غلامعلی صادقی (رئیس کلانتری خراسان رضوی) وارد عمل شد و دستورات ویژه ای را برای پیگیری جدی این پرونده صادر کرد. در پی این دستور محرمانه، بلافاصله تحقیقات به صورت شبانه روزی ادامه یافت و بخشی از پرونده مذکور (اتهام تجاوز به عنف) به طور مستقیم به دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، در شعبه ششم دادگاه و به ریاست قاضی جواد شاکری مورد رسیدگی قرار گرفت و بخش دیگر این پرونده با عناوین اتهامی آدم ربایی، سرقت و ... در شعبه 411 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد زیر ذره بین قضاوت رفت. با تشکیل جلسات دادگاه قاسم- ب (متهم ردیف اول) که قصد داشت با داستان سرایی های متناقض، از عمق جرایم وحشتناک خود را بیرون بکشد و موضوع را به بیراهه بکشاند در برابر سوالات تخصصی و فنی قضات با تجربه دادگاه چنان حیرت زده ماند که جز «سکوت» راه گریزی پیدا نکرد.

حکم اعدام برای کرکس موتورسوار

با پایان جلسات محاکمه که در حضور وکیل مدافع متهم انجام گرفته بود، قضات دادگاه به شور نشستند و به اتفاق آرا، «قاسم-ب» (کرکس موتور سوار) را به اتهام تجاوز به دختر 15 ساله به اعدام محکوم کردند. در این رای که به امضای قضات جواد شاکری و هادی دنیادیده، رسیده بود قاطعیت دستگاه قضایی خراسان رضوی در برخورد با جرایم خاص و خلاف عفت عمومی رخ نمایی می کرد اما در عین حال حکم صادر شده قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور بود که در نهایت نیز پرونده مذکور به دلیل اعتراض متهم و وکیل مدافع در شعبه 39 دیوان عالی کشور مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

قضات زبده دیوان عالی نیز پس از بررسی همه جوانب پرونده در حالی مهر تایید به حکم اعدام زدند که معتقد بودند وقتی دختری در دام 3 جوان مست بیفتد و با چاقو تهدید شود، چاره ای جز تسلیم در برابر خواست متجاوز را نخواهد داشت.

بنابراین با قاطعیت یافتن حکم صادر شده از سوی شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، پرونده مذکور برای اجرای حکم به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بازگشت و «کرکس موتور سوار» به زودی پای چوبه دار قرار می گیرد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار