۸۰۰ نفر در این استان راهی بیمارستان شدند؛ ماجرا چیست؟

بر‌اساس پیش‌بینی صورت گرفته توسط اداره‌کل هواشناسی استان، این شرایط نامساعد جوی همچنان تا پایان هفته در منطقه سیستان تداوم دارد.

۸۰۰ نفر در این استان راهی بیمارستان شدند؛ ماجرا چیست؟

به گزارش زنهار، موج جدید وزش بادهای ۱۲۰ روزه بار دیگر از صبح روز ۳۰ مردادماه منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان را فرا گرفته و همچنان تداوم دارد.

مجید محبی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در پی موج جدید وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان، مجموع مراجعین به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منطقه از صبح ۳۰ مردادماه تا صبح امروز ۸۰۰ نفر بوده که ۸۳ نفر از آنها بستری و مابقی سرپایی درمان شده‌اند.

این استان‌ها امروز و فردا بارانی می شوند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: همچنین یک نفر که در پی تصادف ناشی از کاهش دید به علت طوفان گردوخاک در منطقه سیستان به بیمارستان منتقل شده بود، متاسفانه فوت شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر‌اساس پیش‌بینی صورت گرفته توسط اداره‌کل هواشناسی استان، این شرایط نامساعد جوی همچنان تا پایان هفته در منطقه سیستان تداوم دارد.

محبی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر شامل بیماران، کودکان و سالمندان در هنگام وقوع طوفان و پراکنده شدن ریزگرد از تردد در فضای باز خودداری کزده و در صورت لزوم حتماً از ماسک استفاده کنند.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار