تهرانی ها بیش از 99 میلیارد صدقه دادند

به گزارش زنهار؛ شهروندان تهرانی در سال 1401 بیش از 99 میلیارد تومان صدقه داده اند.

تهرانی ها بیش از 99 میلیارد صدقه دادند

محمد دهرویه، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران با ارائه گزارشی از صدقات پرداخت شده مردم نیکوکار استان تهران از طریق این نهاد، اظهار کرد: نیکوکاران استان با اعتماد به این نهاد در سال ۱۴۰۱، ۹۹ میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰، ۳۱ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به نحوه تسهیم صدقات توسط کمیته امداد، افزود: صدقات جمع‌آوری‌ شده بر اساس موازین شرعی و دستورالعمل‌ تأمین کمک هزینه­‌های درمان، مسکن، تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان، جهیزیه و معیشت مددجویان مصرف شده است.

دهرویه با اشاره به بسترهای الکترونیکی پرداخت صدقه، گفت: با اجرای طرح QR کد و نصب کد­ اختصاصی بر روی صندوق‌های صدقات، همچنین شماره‌گیری تلفن گویای ۷۳۵۵ و استفاده از کد دستوری #۰۲۱*۸۸۷۷* در هر زمان و مکانی امکان پرداخت صدقه برای عموم شهروندان فراهم شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱، ۱۲۷ هزار و ۶۴۹ مشترک در قالب طرح QR کد صدقات خود را پرداخت کردند، ادامه داد: از این تعداد ۱۲۳ هزار و ۴۷۴ مشترک حقیقی و ۴ هزار و ۱۷۵ مورد مشترک حقوقی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۳ هزار و ۲۶۱ تراکنش توسط مشترکین برای پرداخت صدقه از طریق طرح QR کد انجام شده است، افزود: در همین راستا مشترکین ۸۷۰ میلیون تومان صدقه از این طریق در سال ۱۴۰۱ پرداخت کرده‌اند.

دهرویه یادآور شد: این میزان صدقات پرداخت شده از طریق طرح QR کد ۳۱ درصد به سال گذشته افزایش داشته است.

منبع: ايسنا
    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار