دانستنی مهم جنسی که هیچکس نمی‌داند!

در این مقاله درباره این که تاریخ انقضا کاندوم چقدر است؟ و چه عواملی ممکن است باعث کاهش تاریخ انقضای کاندوم شود و عوارض کاندوم تاریخ گذشته بیشتر صحبت میکنیم.

دانستنی مهم جنسی که هیچکس نمی‌داند!

به گزارش زنهار؛ توجه داشتن به تاریخ انقضای کاندوم اهمیت بسیار زیادی دارد، استفاده از کاندوم تاریخ گذشته محافظ مناسبی برای پیشگیری از بارداری یا انتقال بیماری های جنسی به حساب نمی آید.

آیا بارداری با رابطه مقعدی امکان پذیر است ؟

استفاده از کاندوم تا 98 درصد احتمال بارداری را کاهش میدهد ولی اگر تاریخ انقضا کاندوم گذشته باشد دیگر هیچ تضمیمی برای پیشگیری از بارداری وجود ندارد.

کاندوم هم مانند سایر محصولات بهداشتی تاریخ انقضا دارد ، اگر تاریخ انقضا کاندوم گذشته باشد احتمال پاره شدن  کاندوم  یا نشت اسپرم حین رابطه جنسی بسیار بالا خواهد رفت ، کاندوم های تاریخ شکسته معمولا حالت خشک و شکننده پیدا میکنند و دیگر تاثیری بر پیشگیری از بارداری یا ابتلا به بیماریهای مقاربتی نخواهند داشت.

کاندوم چند سال تاریخ انقضا دارد؟

تاریخ انقضای کاندوم ها با توجه به برند تولید کننده و البته نگهداری صحیح میتواند متفاوت باشد ولی به طور کلی در پاسخ به سوال شما درباره این که کاندوم چند سال تاریخ انقضا دارد میتوان گفت تاریخ انقضا کاندوم حدود 3 – 5 سال است.

تاثیر نگهداری صحیح از کاندوم بر تاریخ انقضا

برای این که فراموش نکنید تاریخ انقضا کاندوم چقدر است سعی کنید همیشه بسته بندی اصلی کاندوم که تاریخ انقضا رویش درج شده است را نگهدارید تا ضمن این که مانع از آسیب دیدن کاندوم هنگام جا به جایی می شوید ، تاریخ انقضای کاندوم را فراموش نکنید.

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار به پاسخ سوال کاندوم چند سال تاریخ انقضا دارد ، روش صحیح نگهداری از کاندوم است. در صورتی که کاندوم در جاهایی مثل کیف پول یا جیب قراربگیرد که دچار سائیدگی شود به احتمال زیاد دچاره پارگی خواهد شد.

اگر کاندوم را در محل گرم یا در معرض نور افتاب بگذارید خیلی سریع کیفیت و کارایی خود را از دست خواهد داد.

توصیه می شود برای افزایش ماندگاری کاندوم تا زمانی که تاریخ انقضایش برسد ، کاندوم را در محلی بدور از سائیدگی ، رطوبت ، گرما و نور خورشید نگه دارید مثلا در کشوی میز .

تاثیر جنس کاندوم بر تاریخ انقضا

معمولا کاندوم هایی که از مواد طبیعی مانند پوست بز و بره تولید می شوند تاریخ انقضای کمتری نسبت به کاندوم های لاتکس و پلی اورتان دارند.

تاثیر مواد افزودنی بر تاریخ انقضای کاندوم

مواد افزودنی میتوانند تاریخ انقضای کاندوم را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.

  کاندوم های اسپرم کش تاریخ انقضای دو ساله دارند.

کاندوم های طعم دار یا کاندوم های حاوی مواد روان کننده تاریخ انقضایشان نسبت به کاندوم های معمولی کمتر می شود.

عوارض کاندوم تاریخ انقضا گذشته

در مورد عوارض کاندوم تاریخ انقضا گذشته ، باید بگویید که مهم ترین مشکل آن بالا رفتن احتمال بارداری و انتقال بیماری های جنسی است.

احتمال بروز پارگی کاندوم تاریخ گذشته و جا ماندن بخشی از آن در واژن وجود دارد که درصورت خارج نشدن میتواند منجر به بوی ناخوشایند و عفونت شدید  شود.

استفاده از کاندوم تاریخ انقضا گذشته احتمال بروز عفونت ، خارش و التهاب و حساسیت در واژن را افزایش میدهد.

نشانه های کاندوم تاریخ گذشته

اگر کاندوم بر اثر عوامل محیطی زودتر از حد معمول خراب شده باشد میتوانید از روی یک سری علایم متوجه خراب شدن کاندوم شوید ، از جمله :

- تغییر رنگ کاندوم

- مات شدن کاندوم

- شل شدن روان کننده روی کاندوم

- نشست مواد روان کننده از بسته بندی کاندوم

- وجود هر گونه پارگی روی بسته بندی کاندوم

- بوی بد

- خشکی یا سفتی

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار