هشدار به کرجی‌ها/ سیل در راه است

آبگرفتگی موقت و اختلال تردد در سطح معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل های فصلی، ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، آسیب به سازه‌های موقت و سست، شکسته شدن درختان در سطح شهراز مخاطرات این سامانه بارشی است.

هشدار به کرجی‌ها/ سیل در راه است

به گزارش زنهار؛ آرش بهاروند احمدی، مدیر کل هواشناسی البرز گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تشدید سامانه بارشی تندری و رگباری در منطقه است که به موجب آن برای امشب تا عصر فردا چهارشنبه در پارهای نقاط بارش تگرگ به ویژه درارتفاعات، رگبار شدید باران و رعدوبرق، وزش باد شدید و لحظه ای، در بعضی ساعات گردوخاک و کاهش موقت کیفیت هوا در استان را خواهیم داشت.

او خاطرنشان کرد: آبگرفتگی موقت و اختلال تردد در سطح معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل های فصلی، ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، آسیب به سازه‌های موقت و سست، شکسته شدن درختان در سطح شهراز مخاطرات این سامانه بارشی است.

بهاروند احمدی توصیه کرد: با توجه به بارش تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی صورت بگیرد.

ادامه داد: عدم توقف و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، لایروبی کانال ها و آبراهه‌ها، محکم کردن سازه‌های موقت و تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارت های ناشی از وزش باد شدید ضروری است.

مدیر کل هواشناسی البرز گفت: کوهنوردان نیز طی این مدت احتیاط لازم در فعالیت های ورزشی داشته باشند.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار