هوای کدام استان‌ها برفی می‌شود؟

سازمان هواشناسی از افزایش آلودگی در کلانشهرها تا حد بسیار ناسالم و بارش برف، باران و وزش باد تا یکشنبه آینده در برخی استان‌ها خبر داد.

هوای کدام استان‌ها برفی می‌شود؟

به گزارش زنهار؛ براساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های فارس، بوشهر، نیمه غربی کرمان و هرمزگان،‌جزایر واقع در شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان و ارتفاعات زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب کشور ابرناکی و بارش پیش بینی می‌َود،‌در مناطق گرمسیر رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و در مناطق سردسیر برف پیش بینی شده است.

فردا علاوه بر مناطق ذکر شده گستره بارش‌ها کل استان‌های کرمان، هرمزگان، یزد و مناطقی از آذربایجان غربی و کردستان را در برمی‌گیرد. جمعه از میزان بارندگی در نیمه جنوبی کشور کاسته شده و در مناطقی از کرمان، هرمزگان،‌جزایر شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی،‌ارتفاعات زاگرس در کردستان، همدان و مرکزی ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

شنبه آینده در ارتفاعات کرمان،‌سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی، رگبار باران و برف و وزش باد روی می‌دهد.

یکشنبه آینده در کل کشور افزایش نسبی دما روی می‌دهد و با گذر امواج تراز میانی جو در مناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و در نیمه شمالی خوزستان،‌چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان ابرناکی و بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

توصیف سامانه: بارش باران،رعد و برق،وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان پایان: پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

نوع مخاطره: وزش باد حداکثر ۳۲ نات و افزایش ارتفاع امواج بین ۲ تا ۳ متر

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۵: نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و بوشهر.

پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶: نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و بوشهر.

اثر مخاطره: خسارت به شناورهای سبک، تفریحی و احتمالا نیمه‌سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی.

توصیه: اجتناب از عملیات غواصی و شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت، جمع آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در سواحل و فراسواحل.

توصیف سامانه: تقویت پایداری در جو همراه با انباشت آلاینده‌ها

زمان شروع: پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

نوع مخاطره: رشد شاخص آلودگی توام با کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶: تهران، کرج و اصفهان.

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷: تهران، کرج و اصفهان.

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸: تهران، کرج و اصفهان.

اثر مخاطره: رشد شاخص آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) به‌ویژه در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم.

توصیه: کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم.

توصیف سامانه: پایداری جو

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

نوع مخاطره: کاهش کیفیت هوا همراه با رشد شاخص

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۵:سمنان، قزوین، مشهد، اراک.

پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶:سمنان، قزوین، مشهد، اراک.

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷:سمنان، قزوین، مشهد، اراک.

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸: سمنان، قزوین، مشهد، اراک.

اثر مخاطره: افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک، به ویژه در مناطق پرتردد) تا حد ناسالم.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار